Zapraszamy na myślenicki Rynek „Śladem Armii Krajowej”

Mobilna wystawa „Śladem Armii Krajowej i Akcji „Burza” w Małopolsce” pozostanie na myślenickim Rynku przez dwa dni. W piątek, 25 maja 2018 r., od 10:00 do 15:00 trwają spotkania dla dzieci i młodzieży szkolnej, szkolne drużyny mogą spróbować swoich sił w grze wielkoformatowej „Śladem Akcji Burza i AK”, zaplanowano także spotkania z historykami i edukatorami z Muzeum AK. W sobotę, 26 maja 2018 r., od 11:00 do 16:00 odbędą się pokazy grup rekonstrukcji historycznej, spotkania z historykami, zbiórka pamiątek po żołnierzach AK, miniwystawa multimedialna i konkursy z nagrodami.

Na myślenickim Rynku, od lewej: Wicedyrektor Muzeum AK – Pani Joanna Mrowiec, Kustosz – Pan Piotr Makuła, nasz Komendant – dr Dariusz Dyląg

A tutaj fragmenty folderu z informacjami o Myślenickim Obwodzie Armii Krajowej „Murawa”:

Udział w grze historycznej wymaga wcześniejszych zapisów pod adresem: akcjaburza@muzeum-ak.pl.