Zaproszenie na obchody 77. rocznicy zwycięskiego starcia pod mostem glichowskim

W imieniu Wójta Gminy Raciechowice, Pana Wacława Żarskiego, serdecznie zapraszamy na obchody 77. rocznicy zwycięskiego starcia żołnierzy Myślenickiego Obwodu Armii krajowej „Murawa” z oddziałami niemieckimi, stoczonego 12 września 1944 r. w okolicach mostu glichowskiego, które odbędą się 10 września 2021 r. na terenie Gminy Raciechowice. Oto program uroczystości:

12:00 – Msza Święta w kościele parafialnym w Raciechowicach w intencji poległych w walce o wolność Ojczyzny i pomordowanych przez okupanta niemieckiego i sowieckiego;
13:00 – przejazd do Czasławia, złożenie kwiatów przy pomniku poświęconym pamięci żołnierzy AK, uczestników zwycięskiej bitwy przy moście glichowskim;
14:00 – akademia w Szkole Podstawowej w Raciechowicach;
14:30 – uroczyste wręczenie przez Instytut Pamięci Narodowej Odział w Krakowie aktów przekazania szkołom z terenu Gminy Raciechowice opieki nad grobami wojennymi i pomnikami.