76. rocznica wybuchu powstania warszawskiego


Jak co roku 1 sierpnia wieczorem zjednoczymy się siłą głosu podczas koncertu „Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki”. W tym roku koncert odbędzie się w Parku Wolności Muzeum Powstania Warszawskiego, a nie jak dotychczas na placu Piłsudskiego. Liczba widzów na koncercie jest ograniczona, dlatego obowiązuje rejestracja poprzez stronę https://www.1944.pl/rejestracja/ Start I tury rejestracji: 20.07 (poniedziałek), godz. 12.00.Podczas koncertu usłyszymy (i zaśpiewamy!) takie utwory jak m.in. „Warszawianka”, „Marsz Mokotowa”, „ Sanitariuszka Małgorzatka”, „Chłopcy silni jak stal” czy „Mała dziewczynka z AK”. Śpiewnik z tekstami wszystkich piosenek będzie dostępny do pobrania ze strony www.1944.pl na kilka dni przed wydarzeniem.Wspólne śpiewanie piosenek powstańczych będzie przebiegało z udziałem orkiestry i chóru pod kierownictwem Jana Stokłosy.
Koncert poprowadzi Tomasz Wolny.Wydarzenie będzie transmitowane w TVP1 oraz na profilu Muzeum Powstania Warszawskiego na Facebooku.

A w Krakowie:

Uroczystości w 76. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego – Kraków, 1 sierpnia 2020 r. Zarząd Okręgu Małopolska Światowego Związku Żołnierzy AK, wojewoda małopolski i Oddział IPN w Krakowie organizują uroczystości upamiętniające 76. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego, które odbędą się 1 sierpnia 2020 r. w Krakowie.

Program uroczystości:

  • 17.00 – uczczenie minutą ciszy godziny „W”, Rynek Główny przed bazyliką Mariacką
  • 17.02 – msza święta pod przewodnictwem metropolity krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego w intencji ojczyzny i poległych żołnierzy, bazylika Mariacka
  • 19.00 – uroczystość z udziałem Wojska Polskiego na pl. Matejki

Osoby zamierzające uczestniczyć w uroczystościach prosimy o zachowanie zasad obowiązujących w związku z epidemią koronawirusa, a w szczególności zachowanie dystansu oraz zakładanie maseczek zakrywających usta i nos (obowiązkowo w kościele)