Kolejny akt wandalizmu na AK-owskiej ścieżce historycznej


Jak informują serwisy limanowa.in oraz rdn.pl:

Na ścieżce historyczno – edukacyjnej w Słopnicach, w pobliżu żółtego szlaku, wandale zniszczyli tablicę informacyjną. Znajdowała się ona niedaleko ruin leśniczówki rodziny Misiurów. Wandali już szuka straż leśna.

– Ta tablica miała upamiętniać to miejsce – tłumaczy Paweł Sułkowski, ze stowarzyszenia rekonstrukcji historycznych.  – Dzięki tablicy turysta mógł zapoznać się z jego historią. Przed laty były tutaj zabudowania leśniczówki rodziny Misiurów. Przebywali tam partyzanci, ponieważ był tam punkt kontaktowy. Teraz pozostały tam jedynie ruiny i dziki sad.

Ścieżka powstała w 2014 r. z inicjatywy stowarzyszenia rekonstrukcji historycznych. Jednak już w tamtym roku próbowano zniszczyć, znajdujące się tam tablicę informacyjne. – Z tego co ustaliliśmy, było to działanie świadome i celowe. To jest część ścieżki która jest mało uczęszczana przez turystów. Już w zeszłym roku ktoś próbował zniszczyć tą tablicę. Porysował ją ostrym narzędziem, a w tym roku całkowicie zniszczył.

Po zniszczeniu poświęconej żołnierzom AK tablicy na Grodzisku nad Poznachowicami Górnymi we wrześniu 2017 r. (zob. http://grh-ak-murawa.almalo.edu.pl/akt-wandalizmu-na-tablicy-poswieconej-zolnierzom-ak-na-grodzisku/), to już kolejny taki przypadek w Beskidach.